زیرنویس فارسی ویدئوی تست بکدل در فیلم های هالیوود

چند مطلب قبل در مورد تست بکدل و بررسی فیلم های اسکار نوشتم. دیروز فرصتی شد که زیرنویس این ویدئو رو فارسی کنم. اگر خواستین توی یوتوب ویدئو رو با زیر نویس (به زبان هایی که موجوده)‌ ببنید کافیه روی CC کلیک کنید و مثل تصویر زیر، زبان مورد نظر یا تنظیماتش رو انتخاب کنین:

در صورت علاقمندی به دیدن این ویدئوی ده دقیقه به اینجا سر بزنین یا همینجا مشاهده اش کنین:

پ.ن. برای ترجمه از سرویس بسیار راحت و خوش دست www.universalsubtitles.org استفاده کردم

 • مسلم بن عقیل

  آقای جادی انصافا حیف وقت‌ات نیست که برای زیرنویس کردن این ویدیو گذاشتی؟ البته تردیدی نیست که مردسالاری در سینما وجود داره خیلی هم وجود داره، ولی استدلالهای این خانم بچه‌گانه است. حداقل وقتی که میگذاری رو صرف درست کردن چیزای آموزشی مفیدتر بکن. ضمنا آموزشی فقط کاندوم نیست. خواستی بگو لینک بدم!

  • جادی

   خوشحالم که پهنای باند کافی و ضدسانسور داری برای دیدن ویدئوها. استدلال های این خانم هم اگر متن رو خونده باشی استدلال این خانم نیست، از یک سیستم طنز اومده و نشون می ده که حتی اگر یک معیار برای خنده هم بذاریم، سینما اینو پاس نمی کنه. در ضمن گفتن اینکه «خیلی بچه گونه است» استدلال نیست. اگر نیازی به رد یا نقد می بینی باید منطقی بگی مشکلش چیه. در مورد بقیه چیزهای آموزشی خب هر کس تصمیم میگیره. خوشحال می شم اگر فکر می کنی چیزهایی هست که مهمه ولی کسی بهش توجهی نمی کنی رو توی وبلاگ خودت یا جای دیگه بنویسی. من همین ها به نظرم مهم و جالب می یان (:

 • مسلم بن عقیل

  آقا این جوابی که دادی این بود که دلم میخواد ای مسلم بن عقیل تو هم برو رو چیزایی که دلت میخواد کار کن! خب اینکه تو دلت میخواد و منم میتونم برم رو هرچی که دلم میخواد کار کنم که بدیهیه. من منظورم دقیقا این بود که لزومی نداره اینجوری باشه. فعالیت آموزشی و روشنگرانه گروهی و دسته‌جمعی و همراه با تبادل نظر میتونه (باید) باشه. اینا. الان اگه ۴ نفر با هم جمع شده بودن و هفته‌ای یه ویدیوی ۱۰ دقیقه‌ای زیرنویس کرده بودند از پارسال همین موقع تا الان یه آرشیو عالی در دسترس خلق‌الله بود. البته این پهنای کافی باند که گفتی هم مطلب مهمیه. چه باید کرد؟ (به جز اینکه هرکی بره هرکاری حال میکنه بکنه طبعا)

 • جادی

  معنی اش تا حدی همینه. اگر دقیق تر بگم اینه که اگر یک آدم بدون اسم که پشت ماسک کورش کبیر و مسلم عقیل و غیره حرف می زنه اومد گفت «اینکاری که می کنی رو ول کن بیا من بگم چیکار کنی» کلا نباید جدی اش گرفت (:

  اگر کسی ایده بهتر داره یا می ره سراغ تیم جمع کردن از طریق توضیح دقیق ایده اش (مثلا سالم زی) یا می ره سراغ عملی کردنش و بعد نشون دادن کار خوبش و جذب علاقمندها (مثلا نارنجی). سبک اینکه «آقا اینکاری که می کنی رو ول کن بیا من بگم چه کارهایی برای کردن هست» و تازه با ماسک کورش کبیر ، خیلی اگر جواب بگیره، همون جواب قبلی است – بخصوص اگر جایی که ازش استدلال خواستی رو فراموش کنه جواب بده (:

 • مسلم بن عقیل

  جادی تا جایی که به اصل حرف من مربوط میشود بد هم نمیگویی. ولی اینکه من پشت ماسک قایم شده‌ام حرف بی‌ربطی است چون منکه علیه تو اتهاماتی را مطرح نکردم. صرفا درباره یک پست وبلاگت اظهارنظر کردم. درسته؟ اظهارنظر مودبانه بصورت ناشناس عرف اینترنت است خودت هم خوب میدانی. در عوض قول میدهم هروقت مستقیما تماس گرفتم بهت بگم که مسلم بن عقیل من بودم.

  اما درباره آن قسمتی که خوب میگویی: منظور من اصلا سایتهایی مثل سالم زی و نارنجی نبود. منظور من خیلی اجتماعی‌تر ازین حرفها بود. اجتماعی به معنی همین ویدیوهایی که درباره کاندوم میگذاری یا همین ویدیویی که زیرنویس کردی. کارهایی که با نوعی نیت اصلاح‌گرانه انجام میشن. درباره این مطلب باید با هم حرف بزنیم اَنشاءالله.

  و اما درباره سوالی که پرسیده بودی و به درستی اشاره کردی که جواب ندادم. چرا این ویدیو کودکانه است؟ جوابت طولانی است و میشود اتلاف وقت به توان ۲، اما خلاصه بگویم که تست مربوطه به قول خودت شوخی است و نمایانگر هیچ چیزی نمیتواند باشد. هر گروه اجتماعی‌ای که دوست داری اسم ببر تا این تست را درباره آن اجرا کنیم و به نتایج مشابهی برسیم: مرد سیاهپوست، مرد سفیدپوست از طبقات پایین، مرد سفیدپوست از طبقات بالا، مرد سفیدپوست از جنوب آمریکا، سیاه، لاتینو، کودکان، دگرباشان جنسیتی و….علاوه بر این به تو قول میدهم اگر وقت برای تلف کردن داشته باشم میتوانم چندین نمونه فیلم برایت پیدا کنم با مضمون فمینیستی که درین به اصطلاح تست رفوزه میشوند. موضوع مردسالاری موضوع جدی‌ای است و آدمهای به نظر من بی‌مایه‌ای مثل این بابابیش ازینکه کمکی بکنند مسئله را به ابتذال میکشند.
  بیت:
  ای مگس عرصه سیمرغ نه جولنگه توست
  عرض خود میبری و زحمت ما میداری

  ************************************************….

 • جادی

  اظهار نظر مودبانه به شکل ناشناس با ماسک حق هر کسی است به نظرم (: بحث اینجا نیست. بحث اینجا است که اگر کسی می خواد بگه آدم رو دعوت به کاری جدای از کاری بکنه که الان می کنه یا باید استدلالش قوی باشه یا شخصیتش. مثلا اگر قشنگ توضیح بدی که فلان کار به نظرم بهتره خب من جدی تر بهش فکر می کنم یا مثلا اگر سولوژن بیاد بگه که یک کار به نظرش رسیده و لطفا باهاش تماس بگیرم حتما اینکار رو می کنم (هرچند که سولوژن خودش ایمیل می زنه و تو کامنت نمی گه (: )). ماسک اعتبار گوینده رو ازت می گیره و خب اعتبار حرف رو هم که مطرح نکردی پس چیز خاصی از کامنتت نمی مونه (:

  در مورد کودکانه هم دوباره توضیح ندادی. نمونه هایی که اشاره کردی رو خود فیلم هم می گه. برای من هم مثل اینه که بگیم «زنان برای کار برابر دست مزدی کمتر از مردان دریافت می کنن و این بده» و یکی بگه «این حرف کودکانه است چون سیاه پوست ها هم کمتر حقوق می گیرن برای کار برابر» (: خب اونم بده (:

  یک خط آخر نوشته ات رو حذف کردم چون معلوم نبود شوخیه یا جدیه و اگر یک درصد هم شوخی باشه با ماسک کورش کبیر و غیره توی وبلاگ آدم ها شوخی اینطوری کردن کار درستی نیست.

 • مسلم بن عقیل

  خب اجازه بده که قسمت دوم جمله‌ات یعنی “و این بده” رو فعلا کنار بگذاریم و درباره فکت‌ها حرف بزنیم:

  مسئله دقیقا سر همینه که “زنان برای کار برابر دستمزد کمتر از مردان دریافت میکنند” به هیچ عنوان شباهتی ندارد با گزاره‌ای که این خانم مطرح میکنه یعنی “در فیلمهای زیادی دیالوگ یک دقیقه‌ای که درباره یک مرد نباشد بین دو زن وجود ندارد”. تمام ماجرا همینه. گزاره اول را تا بحال صدها (شاید حتا هزاران) نفر سعی کرده‌اند برای توضیح‌اش مدل آماری‌ای ارائه کنند. اما برای گزاره دوم بعید میدونم کسی تمایلی به این کار داشته باشه. چرا؟ شاید به همان دلیلی که کسی علاقمند نیست درباره این فکت که همین الان در رستوران جلوی منزل من تعداد مردها دو برابر زنها است مدلی ارائه کنه. شاید به همان دلیلی که هیچ روزنامه‌ای حاضر نیست مقاله‌ای درباره این خبر غیرقابل انکار که من همین الان سیگارم را در زیرسیگاری خاموش کردم به چاپ برسونه. دنیا عبارت است از هر آنچه هست. یعنی دنیا عبارت است از تعداد خیلی زیادی فکت. اما کدام فکتها را باید در ارتباط با هم توضیح داد؟ تمام ماجرا اینه که متغیری که خانم تعریف میکنه به قول خودت شوخیه. به نظر من شوخی لوسیه. و “این بده” جادی عزیز.

  درباره ماسک: گفتی کامنت مودبانه به صورت ناشناس عرف اینترنت است. ولی کسی که آدم را بصورت ناشناس دعوت به کاری میکنه باید قشنگ توضیح بده که چیکار میخواد بکنه. کاملا بدیهیه. ولی خب من گمان کردم نیمه شوخی بودن دعوت من واضح بود. خیلی جالبه که شوخی‌ای که به نظر تو جالبه (ویدیو) به نظر من لوسه، و شوخی‌ای که به نظر من بامزه است (دعوت مسلم بن عقیل به فعالیت مشترک) به نظر تو لوسه. باید حتما با هم صحبت کنیم در آینده!

 • مسلم بن عقیل

  پ ن سولوژن کیه دیگه؟